fbpx

Usta pod klucz

Modelowanie, wypełnianie ust

Usta pod klucz - czyli dokładnie takie jakie chcecie.

Oczywiście każda z nas ma inne predyspozycje i ograniczenia wynikające z budowy warg, dlatego przed zabiegiem dokładnie omawiamy finalny efekt. Czasem jest to subtelna zmiana, wyrównanie asymetrii lub naturalne uwydatnienie.

Młode osoby robią najczęściej powiększanie ust i modelowanie. Próbujemy troszeczkę poprawić kształt ust. Możne trochę wyciągnąć sam kącik, można wyciągnąć nieco część tzw. dzióbka, można powiększyć np. jedną czerwień, która jest za mała.

U nieco starszych osób często wykonywane są zabiegi odmładzania. Tego typu zabiegi są być może mniej popularne, bo kojarzą się z powiększaniem ust. Jednak możliwe jest działanie na całą okolicę ust, niwelowanie tzw. „zmarszczek palacza”, które przecież zmarszczkami palacza nie są, bo są to zmarszczki mimiczne. Poza tym można niwelować tzw. „zmarszczki marionetki” tzn. te w kącikach ust oraz bruzdy nosowo-wargowe.

Cała ta okolica może być modelowana przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego z bardzo korzystnym efektem.

W niektórych przypadkach pomagamy sobie toksyną botulinową, jednak nie można powiedzieć, że to jest standard. Dużo zależy od mimiki Klienta.

Jeżeli mimika jest bardzo żywa i w zwykłej rozmowie widać, że każda głoska mówiona, powoduje pokazanie się zmarszczek nad ustami, zwłaszcza w nieco starszym wieku, wówczas można podać botulinę w mięsień okrężny ust. Chodzi o to, żeby ten mięsień delikatniej pracował przy mówieniu.

Botulina może mieć też trochę profilaktyczny efekt. Kiedy mięsień okrężny ust jest trochę bardziej zrelaksowany, to dużo wolniej dochodzi do utrwalania zmarszczek.

Bardzo ciekawy jest zabieg na kąciki ust u osób, które intensywnie pracują mięśniem obniżającym kąt ust. Podanie odrobiny botuliny w ten mięsień powoduje, że w przeciwwadze jest dźwigacz kącika ust i w naturalny sposób o 2-3 mm kącik się po takim zabiegu podnosi.

cross