fbpx

Laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu, makijażu pernamentnego, zmian pigmentacyjnych, przebarwień

laserowe usuwanie tatuażu Bydgoszcz Chojnice
Laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie przebarwień

Wskazania

 • przebarwienia
 • tatuaże
 • zaskórniki, rozszerzone pory, wągry, pryszcze, grudki, wszystkie rodzaje trądziku pospolitego, ziemista lub szorstka cera, zmniejszenie wydzielania sebum.

Jak usunąć tatuaż? - laser Q - switch

W laserze Q-switch występuje efekt fotoakustyczny. Sam impuls lasera jest krótki, ale ma ogromną moc, milion razy większą od np. lasera frakcyjnego.
Impuls lasera Q-switch kumuluje się tam, gdzie znajduje się barwnik, powoduje jego rozbicie na mniejsze cząsteczki. Pojawia się stan zapalny, uruchamiany jest układ odpornościowy, i makrofagi mogą wyeliminować barwnik (po rozbiciu rozmiar cząsteczek jest na tyle mały, że jest to możliwe).

Q-switch jest wyjątkowo selektywny. Podczas pracy lasera słychać odgłosy podobne do strzałów, ale tylko jeśli laser trafia w barwnik. Gdyby trafić w skórę obok, zdrową, bez tatuażu, nie będzie ani dźwięku, ani bólu, nie powstanie żaden uraz. Możemy więc śmiało mówić, że jest to zabieg bardzo bezpieczny.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg z reguły nie wymaga znieczulenia. U osób szczególnie wrażliwych stosuje się krem znieczulający. W zależności od koloru barwnika dobiera się odpowiednią długość fali lasera. Czas zabiegu w zależności od wielkości tatuażu wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut.

Bezpośrednio po naświetlaniu na skórze widoczny jest niewielki obrzęk. W nielicznych przypadkach mogą pojawić się strupki lub wybroczyny, które goją się w ciągu kilku lub kilkunastu dni.

Ile i jak często wykonujemy zabieg?

Aby usunąć tatuaż laserem Q-switch potrzeba kilka zabiegów. To dlatego, że tatuaż ma określoną grubość. Pomiędzy zabiegami skóra musi się zregenerować dlatego zabiegi wykonuje się co 4 tygodnie, a najlepiej co 6.

Trudno z góry określić, ile zabiegów będzie potrzebnych. Zależy to od głębokości umiejscowienia barwnika, od jego składu chemicznego, a także od grubości tatuażu, jego koloru i od jakości lasera.  Im bardziej profesjonalnie wykonany tatuaż, czyli im głębiej zrobiony i im lepsze barwniki zostały użyte, tym trudniej go usunąć.

Przy usuwaniu makijażu permanentnego trzeba się liczyć z tym, że jeśli będziemy usuwać np. czarny kolor z brwi, to może się pojawić przejściowo kolor rudo-różowy.

Jakie są możliwe skutki uboczne? 

Zastosowanie laserów typu Q-switch wyeliminowało praktycznie ryzyko bliznowacenia.

Poza obrzękiem skóry bezpośrednio po zabiegu z reguły nie występują inne objawy uboczne. W nielicznych przypadkach tworzą się strupki lub wybroczyny, które ustępują po 1-2 tygodniach. Możliwa jest również nieznaczna zmiana zabarwienia lub rysunku skóry po serii zabiegów.

Laserowy peeling węglowy

Polega na aplikacji na skórę emulsji węglowej a następnie kilkukrotnym naświetlaniu laserem. W efekcie dochodzi do precyzyjnej ablacji laserowej (złuszczenia) naskórka oraz łagodnego podgrzania skóry.

Powyższa technika znajduje zastosowanie w przypadkach:

 • zapalnego i niezapalnego trądziku młodzieńczego,
 • redukcji porów,
 • redukcji łojotoku,
 • wyrównaniu kolorytu skóry oraz redukcji drobnych zmarszczek.

Duża zaletą laserowego peelingu węglowego jest jego łagodny i bezinwazyjny charakter. Poza przemijającym rumieniem nie występują żadne działania uboczne, które zakłócałyby normalną aktywność pacjentów.

W celu uzyskania najlepszego efektu wykonuje się kilka zabiegów odstępie 2 tygodni.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Świeżo opalona skóra
 • Skóra bardzo wrażliwa
 • Rozrusznik serca
 • Choroby nowotworowe
 • Choroby tkanki łącznej
 • Cukrzyca
 • Skłonność do powstawania blizn (głównie przerostowych i keloidów)
 • Terapia doustną izotretinoina i okres 3 miesięcy po zakończeniu

DECYDUJĄC SIĘ NA TATUAŻ WARTO MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ, ŻE JEGO USUNIĘCIE JEST DUŻO DROŻSZE, BARDZIEJ BOLESNE I DŁUŻEJ TRWA, NIŻ ZROBIENIE.

cross