fbpx

Skinbooster

Skinbooster

Czy jest nam potrzebny Skinbooster?

W procesie starzenia skóry tracimy w pierwszej kolejności młodzieńcze pokłady kwasu hialuronowego. Pierwsze tego objawy to utrata nawilżenia, objętości i jędrności skóry. Zauważamy te zmiany zwykle po 30 roku życia. W dalszym etapie do postępującego procesu starzenia dołącza się zanik włókien kolegenowo - elastynowych, redukcja tkanki podskórnej oraz kompartmenty tłuszczowe. Zanim to jednak nastąpi możemy działać prewencyjne stosując zabieg Skinbooster, który zagwarantuje nam przywrócenie nawilżenia, jędrności skóry.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Rola kwasu hialuronowego polega na stymulacji i produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do ścieńczenia, zwiotczeń oraz działania grawitacji.

Jakie preparaty rekomenduję?

Obecnie w Polsce jest dostępnych bardzo wiele preparatów do iniekcji kwasu hialuronowego. Można wybierać wielu marek: Restylane, Juvederm, Teosyal, Stylage. Odpowiednio dobrany preparat do danego problemu gwaratnuje sukces zabiegowy. Niekiedy potrzebujemy wykonać co miesięczne serię np. 3 zabiegów, ale mamy na rynu preparaty, gdzie 1 zabieg gwarantuje efekt na 9 miesięcy.

Na czym polega zabieg Skinbooster?

Zabieg polega na seryjnym wstrzykiwaniu do skóry specjalnego preparatu kwasu hialuronowego (Restylane Vital, Restylane Vital Light) we wszystkich obszarach twarzy i ciała, wszędzie tam gdzię skóra wymaga nawilżenia i wzmocnienia, podaję go równomiernie na całej powierzchni ze szczególnym uwzględnieniem twarzy, szyi. Nie należy zapominać o dekolcie, grzbietach rąk, czy stóp, które są najbardziej narażone na czynniki zewnętrzne, np. promieniowanie UV. Podczas jednego zabiegu podaję od 1 - 2 ml preparatu na wybrany obszar ciała, w zależności od dobranego preparatu spotkania (1 - 3) odbywają się co 3,4 tygodnie.

Wskazania do zabiegu

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie czy mężczyźnie, którzy zauważają pierwsze zmiany w wyglądzie skóry twarzy i ciała, a zwłaszcza utratę nawilżenia i jędrności. Zazwyczaj zmiany są zauważalne po 30 roku życia. Zabieg z użyciem Skinbooster'a może być wykonany dodatkowo, kompilacyjne przy zabiegach laserowych, fotoodmładzaniu, peelingach.

Rezultaty

Po serii zabiegów poprawia się jędrność i nawilżenie skóry. Skóra staje się gładsza, jest lepiej napięta i rozświetlona. Skóra z natury sucha „odczuwa” komfort nawilżenia, a na skórze łojotokowej pory stają się mniej widoczne. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po serii zabiegów efekt jest jeszcze wyraźiejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy więc wypełnienie, zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.

Kiedy zauważę poprawę?

Zwykle już 2 tygodnie po pierwszym zabiegu Klient zauważa różnicę w poprawie wyglądu skóry. Ostateczny efekt oceniony powinien zostać po upływie 3-4 tygodni od ostatniego zabiegu w serii.

Ile zabiegów muszę wykonać?

Osoby młode przed 35 rokiem życia zazwyczaj są usatysfakcjonowane już po pierwszym zabiegu, podczas którego podano 1 ml kwasu hialuronowego Restylane Vital lub Restylane Vital Light. W wieku powyżej 40 roku życia potrzebna jest seria zabiegów, by uzyskać satysfakcjonujący efekt. Seria powinna obejmować od 3 do 5 zabiegów wykonanych w równych odstępach co 3 – 4 tygodnie. Następnie raz na 5 - 6 miesięcy powinno się wykonać tzw. zabieg „przypominający”.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Satysfakcjonujący efekt utrzymuje się do 6 miesięcy. Decyduje o tym wiek, rodzaj i ilość zastosowanego preparatu oraz tryb życia i ogólna kondycja. Palenie papierosów i ekspozycja skóry na słońce bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Przed zabiegiem:

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowująych. Trzeba być przede wszystkim zdrowym. Nie wolno już na tydzień przed terminem zabiegu zażywać aspiryny, leków pochodnych. Można nawet kilka dni przed zabiegiem rozpocząć stosowanie leków z escyną (Aescin 3x2 tab., Reparil 3x2 draż.), by zmniejszyć ryzyko powstania krwiaków i przyspieszyć znikanie tych, które się ewentualnie pojawią. Osoby z nawracającą opryszczką powinny 2 dni wcześniej rozpocząć przyjmowanie acyklowiru w dawce profilaktycznej, np. Heviran tabletka 400 mg dwa razy dziennie

Zalecenia po zabiegu:

Po zabiegu należy smarowaćskórę 2 razy dziennie kremem kojącym, np. Cicalfat, Cetaphil MD, Cicaplast Baume B5, Sensicure, jednocześnie masując delikatnie okolicę gdzie został podany preparat. Jeżeli po zabiegu pojawiły się siniaki, moża je smarować żelem przyspieszającym ich znikanie, np. Auriderm Ortholan Vein, Lioton 1000, Reparil. Można kontynuować przez kilka dni stosowanie leków doustnych takich jak Aescin lub Reparil. Gdy ustąpią zaczerwienienia, siniaki powracamy di regularnej pielęgnacji skóry. Należy zacząć na stałe stosowanie na dzień kremów ochronnych z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, najlepiej SPF 50+.

cross