fbpx

Nici PDO, PLLA

Nici PDO - zabieg liftingujący

Rewitalizacja skóry

Jeszcze do niedawna dbanie o skórę ograniczało się wyłącznie do stosowania różnego typu kremów, maści, maseczek. Dzięki rozwojowi kosmetologii estetycznej wprowadzono wiele urządzeń, które jeszcze intensywniej oddziaływały, na skórę nie tylko ją pielęgnując, ale także wpływając na jej częściową rewitalizację.

Obecnie mamy do zaproponowania nowe rozwiązanie w procesie rewitalizacji skóry. Tym rozwiązaniem są coraz to powszechniej stosowane nici PDO oraz PLLA. Nici liftingujące PDO początkowo stosowane były w Korei, ale bardzo szybko dotarły do Europy. Idea zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę nici, które stopniowo rozpuszczając się rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu i angiogenezę, co wpływa pozytywnie na gładkość, poprawę kolorytu skóry, znikanie zmarszczek, zwężenie porów i wreszcie efekt liftingu, co poprawia owal twarzy. Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. Zabieg nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć.

Na czym polega rewitalizacja skóry nićmi?

Podstawowa różnica pomiędzy rewitalizacją skóry przy użyciu nici, a wyżej wspomnianymi metodami jest taka, że nici wywołują regenerację skóry od wewnątrz. Dzięki temu efekt oddziaływania na skórę jest o wiele silniejszy, w porównaniu do innych metod stosowanych w kosmetologii.

Nici stymulują produkcję endogennego kolagenu, poprzez wywołanie reakcji organizmu na ciało obce drażniąc i pobudzając fibroblasty do jego produkcji. Dzięki silnemu działaniu pobudzającemu skórę do regeneracji, wzrasta ilość włókien kolagenowych. Podczas kolejnych miesięcy po zabiegu zwiększa się stopniowo objętość tkanek w obszarze implementowanej nici.

Nici PDO - zabieg

Czy zabieg przy użyciu nici jest bezpieczny?

Nici spełniają najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa, posiadają certyfikaty bezpieczeństwa KFDA oraz CE. Materiał, z którego są wykonane nici jest całkowicie biodegradowalny, po czasie metabolizowany, a następnie usuwany z organizmu.

Ile trwa zabieg i okres rekonwalescencji?

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od partii skóry, która podlega zabiegowi. Średni czas wykonywania zabiegu to 30 min – 60 min.

Sam zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. W dniu zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia oraz niewielki obrzęk. Jest to spowodowane ingerencją w głębsze warstwy skóry i naruszeniem jej powłoki.

Alternatywa dla zabiegu z użyciem botoksu i wypełniaczy.

Największym atutem stosowania nici PDO i PLLA jest to, że uzyskujemy spektakularne efekty, zachowując naturalny wygląd twarzy pacjenta.
Jak wiadomo, toksyna botulinowa blokuje przewodzenie bodźców nerwowych do włókien mięśniowych, powodując unieruchomienie mięśni mimicznych twarzy, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek i zapobieganie ich tworzeniu. Efekt wygładzenia zmarszczek można uzyskać stosując nici PDO lub PLLA, które w przeciwieństwie do toksyny botulinowej wpływają jedynie na osłabienie działania mięśni, a osiągnięty efekt jest bardziej naturalny.

Nici sprawdzają się też bardzo dobrze w zabiegach, w których do tej pory dominowały głównie wypełniacze. W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie następuje zwiększenie objętości twarzy. Naturalne rysy twarzy zostają zachowane przy uzyskanym efekcie odmłodzenia.

Jakie produkty są dedykowane do zabiegu?

Rekomenduje dwa rodzaje nici rewitalizujących. Nici PDO wykonane z polidioksanonu i PLLA wykonane z kwasu polimlekowego.  

Dla kogo wskazany jest zabieg przy użyciu nici?

Zabieg rewitalizujący jest wskazany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą poprawić kondycję skóry twarzy, zredukować zmarszczki mimiczne, bruzdy i worki pod oczami. Zabieg rewitalizujący można również stosować na większe partie ciała np.: zmarszczki poprzeczne szyi bądź rozstępy, obwisłe ramiona.

Zabieg wskazany przy:

  • lekkich lub bardziej zaawansowanych oznakach zwiotczenia, opadania tkanek miękkich (bez znacznego nadmiaru skóry),
  • zmarszczkach wargowo-nosowych,
  • liniach marionetki,
  • zmianach szyjnych na skutek starzenia,
  • zmianach zanikowych,
  • nierównej teksturze skóry i tkanki podskórnej,

Jaki efekt osiąga się po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu następuje poprawa kondycji skóry oraz jej wygładzenie w miejscu implementowanych nici. W kolejnych tygodniach skóra staje się bardziej jędrna i pogrubiona. Dzięki rewitalizacji wzrasta ilość włókien kolagenowych wypełniających bruzdy i głębokie zmarszczki co sprawia, że zostają one widocznie spłycone.

Czas trwania zabiegu: 30-60 minut 

Przeciwwskazania

Zapytaj Twojego Eksperta Zabiegowego

cross