fbpx

Hydroksyapatyt wapnia

BROW BAR henna pudrowa i tradycyjna

Szkolenie z usuwania blizn - Bydgoszcz i Chojnice

Hydroksyapatyt wapnia – słyszałeś kiedyś to skomplikowane słowo? Wiotka skóra, drobne zmarszczki, pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe i chomiki. Łączy je jedno – upływający czas. Każdego dnia, choć nie wiem jak bardzo byśmy się przed tym wzbraniali, zrywamy kolejną kartkę z kalendarza.

Codziennie nasza skóra robi się starsza. Walka z upływającym czasem i jego skutkami jest walką nierówną, ale mimo to musimy ją podjąć. Nasz asortyment broni jest całkiem rozbudowany – poprzez stosowanie wypełniaczy (jak na przykład kwas hialuronowy) aż po stymulatory tkankowe, do których możemy zaliczyć laseroterapię. Ten preparat o super-trudnej nazwie jest zarówno mocnym stymulatorem jak i delikatnym wypełniaczem – mimo że nie dodaje tak naprawdę jakiś dużych objętości.

Hydroksyapatyt wapnia – co to takiego?

Hydroksyapatyt wapnia nie jest czymś sztucznym, wymyślonym przez mądrych naukowców. To minerał, który występuje naturalnie w naszym organizmie. Jest składnikiem kości i zębów – to dzięki niemu są one tak mocne i wytrzymałe. W medycynie estetycznej wykorzystujemy te właściwości, żeby stworzyć coś na wzór rusztowania stymulującego wzrost naturalnych fibroblastów – komórek które wytwarzają nam kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Czyli wszystkiego co jest nam potrzebne do utrzymania młodego wyglądu.

Hydroksyapatyt wapnia – co uzyskujemy?

W strzykawce oprócz mikrogranulek hydroksyapatytu znajduje się nośnik żelowy, który dodaje objętości skórze. Dzięki temu efekty pozabiegowe widzimy od razu. Po pewnym czasie jednak matryca żelowa jest przez nasz organizm metabolizowana (około trzeciego miesiąca po zabiegu). Innymi słowy, potencjalnie efekt wypełnienia “cofa się” po tym okresie.

Ale to nic straconego! Bo właśnie pełne 3 miesiące są potrzebne aby mikrogranulki hydroksyapatytu zastymulowały nasze fibroblasty. Dzięki hydroksyapatytowi wapnia nie tylko możemy wymodelować twarz, ale także zmniejszamy widoczne zmarszczki i bruzdy nosowo-wargowe, a efektami zabiegu będziemy mogli się cieszyć nawet do 2 lat! A to dużo dłużej niż w przypadku kwasu hialuronowego.

Hydroksyapatyt wapnia to doskonała alternatywa dla kwasu hialuronowego. Jest dedykowany osobom, które widzą u siebie oznaki starzenia i potrzebę stymulacji skóry twarzy.

Zabieg polega na podaniu w skórę, przy pomocy igły lub specjalnej kaniuli, preparatu z hydroksyapatytem wapnia. Preparat taki daje Twojej skórze dwie rzeczy. Po pierwsze: doskonale stymuluje skórę tam, gdzie jest taka potrzeba. Po drugie: wypełnia ubytki w tkance podskórnej. Sam zabieg trwa kilka minut i daje natychmiastowe efekty na długi czas.

Po zabiegu

Po samym zabiegu możesz odczuwać niewielki obrzęk i tkliwość leczonej okolicy, który przejdzie po kilku dniach. Efekt wypełnienia zmarszczek będzie widoczny od razu po zabiegu i będzie się utrzymywał nawet do 1,5 roku. Dodatkowo możesz liczyć na stymulację i wzmocnienie skóry, które hydroksyapatyt zapewnia tak samo długo. 2 tygodnie po zabiegu spotykamy się ponownie na bezpłatnej kontroli, żeby ocenić efekty.

cross