Zmiany naczyniowe stanowią często duży problem estetyczny, szczególnie gdy są umiejscowione na twarzy. Przyczynami ich powstawania są predyspozycje genetyczne, wpływ warunków atmosferycznych (szczególnie słońca, wiatru, mrozu), stosowanie niektórych leków (np. maści sterydowych), zaburzenia hormonalne, choroby wątroby, nadciśnienie. Naczynia stają się kruche i nie wytrzymują ciśnienia krwi. W efekcie rozszerzają się do tego stopnia, iż stają się widoczne pod skórą. Pierwszym objawem problemów z naczynkami jest zaczerwienienie skóry tzw. rumień. Początkowo ustępuje, ale z czasem utrwala się i zostaje na stałe tworząc charakterystyczną siateczkę czerwonych pajączków/nitek (zwanych teleangiektazjami). Najskuteczniejszą, przy tym bezpieczną metodą usunięcia teleangiektazji jest laser.
Do usuwania naczyń stosuje się intensywne światło pulsujące (Neostar) o niskiej fluencji, pozwalającej na odnowę skóry bez odparowania tkanki. Światło lasera pochłaniane jest przez hemoglobinę - barwnik zawarty w czerwonych krwinkach. Powoduje to termiczną koagulację naczyń (proces zwany foto termolizą selektywną). Naczynie zostaje zniszczone od wewnątrz i po pewnym czasie jest samoczynnie usuwane z organizmu.
Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne, z reguły potrzeba od 1 do 5 zabiegów (a w niektórych przypadkach więcej) wykonywanych w ciągu kilku miesięcy, zależy to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Zabiegi są niebolesne, nie wymagają długiej rekonwalescencji. W przypadku poddawanie zabiegowi dużych powierzchni, bądź dużego naczynka, może pojawić się obrzęk, siniak lub rumień, który znika w ciągu kilku dni.